Metų kaimynas

Ši nominacija atiteko misionieriams iš Argentinos, broliams vienuoliams Domingo ir Davinsinui. Jie, atvykę į Pumpėnus Pasvalio rajone, iš sąstingio pažadino ir subūrė miestelio bendruomenę. Argentiniečiai netgi užkrėtė Pumpėnų jaunuolius futbolo virusu. Į sceną su futbolininko apranga išbėgęs M. Mikutavičius įteikė broliui Domingo futbolo kamuolį, kuriuo žaidžia geriausios pasaulio futbolo lygos ir pažadėjo, kad pavasarį Pumpėnuose įvyks Lietuvos futbolo A lygos komandų susitikimas. Misionierius iš Argentinos pasveikino ir kunigas Germanas Šulcas, jau kelis dešimtmečius besidarbuojantis Afrikoje. Su juo atvykę būrys vaikų iš Ruandos atliko tradicinį savo tautos šokį.

Metų iniciatyva

Šis apdovanojimas atiteko Daliai Kitavičienei. Nepaisydama stereotipų, ji ištiesė ranką ir iš alkoholizmo liūno padėjo pakilti ne vienam kaimo gyventojui. Sveikatos biuro direktorė dirba ne tik nuo 8 iki 17 val., bet, prireikus jos pagalbos ar tiesiog išklausymo, telefono ragelį pakelia ir vidury nakties. Tai išgirdęs, M. Mikutavičius suskubo paprašyti šviesiaplaukės moters telefono. Už profesionalaus kario ištekėjusi D. Kitavičienė, kuri atostogas dažniausia praleidžia keliaudama su kuprine ant pečių, buvo apdovanota ir prabangia poilsine kelione į Turkiją.

Metų gelbėtoja

Lina Atkočiūtė Vilniaus savivaldybės tarnautoja vieną rytą ruošėsi darbo reikalais skristi į Maskvą, kai oro uoste užėjusi į tualetą pamatė parkritusią jauną merginą. Pamiršusi savo kelionę ir kitus svarbius reikalus, ji puolė gaivinti miokardo infarktą patyrusią ir sąmonę praradusią merginą, kol atvyko greitoji medicinos pagalba. Sužavėtas L. Akočiūtės žygdarbiu, M. Mikutavičius parkrito ant grindų ir ėmė prašyti, kad ši išgelbėtų ir jo gyvybę. Jauna moteris jį „atgaivino“ paglosčiusi plaukus. Jai ir trims jos vaikams buvo padovanota kelionė į Druskininkus ir slidinėjimo snieglentėmis pamokos.

Metų drąsos vaikas

Juo paskelbtas 7-metis Ignas Bernotas, išgelbėjęs skęstančią savo draugę Arijaną. Berniukas iš pradžių pats bandė ištraukti iš vandens kaimynystėje gyvenančią mergaitę, bet net kai to padaryti nepavyko, nesutruko ir tuoj pat nubėgo pakviesti pagalbos. Jo dėka buvo išgelbėta gyvybė, o garbingą apdovanojimą jam Nepriklausomybės atkūrimo dieną įteikė prezidentas Valdas Adamkus. Drąsusis berniukas buvo apipiltas ir vaikiškomis dovanomis: gavo didžiulį konstruktorių, vaikiškų knygų ir net kelionę sau ir Arijanai į Paryžių, kur aplankė daugelio vaikų svajonių vietoje – „Disneilende“.

Metų pareiga

Apdovanotos „Lietuvos garbės“ statulėlėmis gydytojos Rasa Bagdonienė ir Rasa Sirtautienė, sukūrusios operacijų metodiką, neišnešiotus kūdikius išgelbstinčią nuo aklumo. Jas sveikino ne tik žinomas gydytojas Antanas Vinkus, bet į sceną su gėlėmis lipo ir būrys vaikų, kuriems regėjimą išgelbėjo šios medikės. Hipokrato priesaiką ištikimai vykdančios medikės labiau nei patogaus ir turtingo gyvenimo trokšta dalintis savo patirtimi ir pagydyti kuo daugiau vaikų. Viena iš dovanų joms – kelionė į Uzbekistaną, kur jos operuos uzbekų vaikus ir savo žinias galės perduoti vietos gydytojams.

Metų pasiekimas

Statulėlė atiteko trims lazerius tyrinėjantiems mokslininkams – broliams Augustinui, Kristijonui ir Dominykui Vizbarams. Taip pat jiems įteiktas kvietimas per lyderių forumą Kaune asmeniškai susitikti su Richardu Bransonu bei bilietai į mėgstamo muzikos žanro – metalo grupės „Testament“ koncertą.

Metų viltis

Apdovanojimas atiteko moksleivei Ievai Krivickaitei, kuri, ligoninėje sutikusi sunkiai sergančią dvejų metukų Augustę, sugalvojo ir surengė jai paramos akciją. Žingsnelis po žingsnelio, ir Augustės mamos sąskaita pasipildė 300 tūkst. litų, tad sėkmingai sveikstančios mergaitės šeima pasiruošė gydymo procedūroms Vokietijoje. Ievai atiteko ne tik tradicinė „Lietuvos garbės“ statulėlė, bet ir daugybė su jos hobiais – karate, kinu, fotografija ir kelionėmis – susijusių dovanų.