Metų patriotas

Šis apdovanojimas atiteko... užsieniečiui! Bet prieštaraujančių rasti nepavyktų - nes statulėlė ir įvertinimas atiteko Švedijos piliečiui Jonui Ohmanui. Žurnalistas, vertėjas, režisierius yra tiesiog įsimylėjęs Lietuvą - žavisi ja, padeda jai, garsina ją. Aplinkinių teigimu, Jonas kartais net didesnis patriotas nei tikri lietuviai.

Metų gelbėtojas

Arūnas Siminauskas, nors ir nedirbantis profesionaliu gelbėtoju, tikrai yra vertas šio vardo. Jis kilus gaisrui nepaisydamas pavojaus ir savo baimių gelbėjo ir vaikus, ir suaugusius. Vyriškis dieną, kai tapo didvyriu, vadina labai baisia, bet tvirtina, kad tai vėl darytų, nes taip reikia.

Metų kaimynas

Kalbant apie gelbėjimą svarbu prisiminti, kad kartais tai ne akimirka, o viso gyvenimo darbas. Būtent už tai į "Lietuvos garbę" pateko Angelė Maskolaitienė. Paštininke dirbančią moterį kaimynai vadina antra mama - ji visus gelbėja, visiems padeda ir suranda gerą žodį. Ir tai daro daug metų, nepaisydama jai pačiai gyvenimo mėtomų iššūkių.

Metų drąsos vaikas

Pauliui Alaburdai - vos aštuoneri, tačiau jam didvyrio vardas tinka labiau nei daugeliui suaugusiųjų. Berniukas sugebėjo išgelbėti į upę įkritusį savo jaunesnįjį brolį. Paulius nepabūgo nei vandens, nei šalčio - jis neverkė, neabejojo, o veikė greitai ir atsakingai.

Metų jaunasis pasiekimas

Jis atiteko Matui Navickui - aštuoniolikmečiui, dievinančiam laboratorijas. Vaikinas kuria kolboje auginamas obelis ir strateguoja bei modifikuoja visą procesą. Jį jau žino ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio mokslininkai.

Metų pareiga

 Ji atiteko kaniterapijos pagalbos centro prezidentei Ivetai Šikšniuvienei. Moteris su keturkojais pagalbininkas skaidrina tiek senjorų, tiek ir ligonių dienas.